ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *
Captcha *

عدالت آرا

وکالت در دعاوی کیفری

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

دعاوی کیفری به آن دسته از دعاوی گفته می شود که در ارتباط با جرم ، مجرم و مسئولیت کیفری است. منظور از جرم هر نوع رفتار اعم از فعل یا ترک فعلی است که در قوانین

موضوعه جرم انگاری شده و برای آن مجازات تعیین شده باشد. منظور از مجرم هر شخصی (اعم از حقیقی و حقوقی) است که ارتکاب عمل مجرمانه به او نسبت داده شده و در محکمه صالح صحت این انتساب احراز شده باشد (برای انتساب عمل مجرمانه به یک شخص احراز تحقق عناصر تشکیل دهنده جرم لازم و ضروری است) ؛ و در نهایت منظور از مسئولیت کیفری قابلیت انتساب عمل مجرمانه به متهم و به عبارت بهتر استحقاق مرتکب عمل مجرمانه به تحمل مجازات است. هر یک از این مفاهیم ، مباحث بسیار پیچیده و گسترده حقوقی است که پرداختن به آن ها در این مقال نخواهد گنجید.

می توان گفت دعاوی کیفری از سایر دعاوی حقوقی از اهمیت بیشتری برخوردار است ، به این جهت که این دعاوی مستقیما با جان، مال، حیثیت و آبروی افراد سر و کار دارد و چه زیان دیده و چه متهم جرم واقع شده، برای تأمین منافع خود و جلوگیری از تضییع حقوق اساسی چون سلامت جسم وجان، حفظ مال و امنیت و آبرو و حیثیت تلاش می نماید.
در این جا آن چه که به اختصار باید بدانیم این است که جرایم از حیث آنچه که مورد تهاجم قرار می گیرد به سه دسته تقسیم می شود.

الف. جرایم عیله اشخاص:

این دسته از جرایم از مهمترین اعمال مجرمانه در جامعه محسوب می شود. آنچه که در این جرایم مورد تهاجم قرار می گیرد ، خود شخص می باشد. منظور از تهاجم به خود شخص تهاجم به بعد جسمی و مادی و یا بعد روحی و روانی او می باشد و از این جهت جرایم علیه اشخاص به جرایم علیه تمامیت جسمانی و جرایم علیه تمامیت معنوی افراد تقسیم می شود.

جرایم علیه تمامیت جسمی اشخاص در تمامی جوامع متمدن از شدیدترین انواع جرایم می باشد به نحوی که در میان حقوقدانان و حتی مردم جامعه به این دسته از جرایم ، جنایت می گویند. از این رو جامعه و نظام حاکم بر آن به شدیدترین شکل ممکن با مرتکبین این جرایم برخورد می کند و با تمام قوا به حمایت از زیان دیدگان از این جرایم و یا بازماندگان آنان می پردازد.

به دلیل اهمیت این دعاوی و لزوم آگاهی و داشتن تخصص و دانش برای شکایت د رخصوص این دسته از جرایم و دفاع در برابر آنها ، موسسه حقوقی عدالت آراء با همکاری کادر مجرب و متخصص خود در حوزه حقوق کیفری اقدام به ارائه خدمات در زمینه  وکالت در دعوی قتل (اعم از قتل عمدی و غیر عمدی) و وکالت در دعاوی مربوط به جرایم ناشی از تخلفات رانندگی (تصادفات منجر به فوت و جرح) می نماید.

همان طور که گفته شد دسته دوم از جرایم علیه اشخاص ، جرایم علیه تمامیت معنوی افراد است که در این خصوص نیز موسسه حقوقی عدالت آراء با ارائه خدمات حقوقی توسط وکلای با تجربه ، تامین منافع و حقوق شما را در دعاوی همچون نشر اکاذیب٬ افتراء (اعم از افتراء عملی و لفظی)٬ افشای اسرار حرفه ای و محرمانه ٬تهدید٬ اخاذی و....تضمین می نماید:

ب. جرایم علیه اموال و مالکیت:

دسته دیگر از جرایم ، جرایمی است که ذاتا و منحصرا به اموال و مالکیت افراد حمله می برد. این دسته از جرایم در حال حاضر در کشور ما از مبتلابه ترین پدیده های مجرمانه می باشد و قطعا حفظ منافع و نامین حقوق مالی ایجاب می کند افراد هم در طرح دعاوی مربوط به این دسته از جرایم و هم در مقام دفاع در برابر آنها از دانسته های یک وکیل کار آزموده و با تجربه استفاده نماید.

از مهم ترین دعاوی مربوط به جرایم علیه اموال و مالکیت که موسسه حقوقی عدالت آراء با معرفی وکلای برتر و متخصص در ارتباط با آنها ارائه خدمت می نماید عبارتند از:

1. وکالت در دعوی کلاهبرداری.

2. وکالت در دعوی دسیسه و تقلب در تجارت.

3. وکالت در دعوی تبانی برای بردن مال غیر.

4. وکالت در دعوی انتقال مال غیر.

5. وکالت در دعوی معامله معارض.

6. وکالت در دعوی تحصیل درآمد نامشروع.

7. وکالت در دعوی تبانی در معاملات دولتی.

8. وکالت در دعوی ثبت ملک متعلق به دیگری.

9. وکالت در دعاوی خاص کلاهبرداری در شرکت ها.

10. وکالت در دعوی خیانت در امانت.

11. وکالت در دعوی سوء استفاده از سفید مهر و سفید امضاء.

12. وکالت در دعوی اختلاس.

13. وکالت در دعوی تصرف غیر قانونی.

14. وکالت در دعوی سرقت (اعم از سرقت حدی و سرقت تعزیری).

15. وکالت د ردعوی صدور چک پرداخت نشدنی (چک بلامحل)

16. وکالت در دعوی تخریب اموال.

17. وکالت در دعوی رشاء و ارتشاء.

18. وکالت در دعوی ربا خواری.

و ...

 

ج. جرایم علیه امنیت ، آسایش و اخلاق عمومی:

این دسته از جرایم همانطور که واضح است امنیت ، آسایش و اخلاق جامعه را مورد هجوم قرار می دهد. این اعمال مجرمانه هم به دلیل شدت برخورد قانونگذار با مرتکبین آنها در نظم حقوقی کشورمان دارای اهمیت ویژه ای می باشد و برخی از مصادیق آن متاسفانه د رجامعه امروزی ما شایع است. از مهمترین خدماتی که موسسه حقوقی عدالت آراء در باب این دسته ا زجرایم به هموطنان عزیز ارائه می دهد ، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1. وکالت در دعاوی مربوط به جرایم سیاسی و مطبوعاتی از قبیل وکالت در دعاوی مربوط به  اقدام علیه امنیت کشور ، افساد فی الارض ، بغی ، تبلیغ علیه نظام ، توهین به مقامات سیاسی و ...

2. وکالت در دعاوی مربوط به ایجاد اختلال در نظام اقتصادی کشور مثل عضویت در شبکه های هرمی.

3. وکالت در دعاوی مربوط به هتک و شکستن پلمپ و مهر.

4. وکالت در دعوی جعل و استفاده از سند مجعول.

با توجه به آن چه که در بالا گفته شد موسسه حقوقی عدالت آراء با در اختیار داشتن کادری مجرب و کار آزموده و متخصص در امور کیفری در ارائه مشاوره و اقدام به عنوان وکیل در کلیه دعاوی کیفری اقدام به خدمت رسانی می نماید.

بازدید 1176 بار
محتوای بیشتر در این بخش: « وکالت در دعاوی خانواده

نظرات برخی از مشتریان ما

 علی : سایت بسیار جالبی دارید    images

 

    محمدی : لطفا پرسش و پاسخهای بیشتری بگذارید    images223

 

   رضازاده : لطفا وقت جلسه را تعیین فرمایید    images22

آمار بازدیدکنندگان سایت

097081
امروز
دیروز
ماه جاری
بازدید کل
6
137
3466
97081

آی‌پی شما: 54.224.148.23
امروز: چهارشنب، 01 فروردين 1397 - ساعت: 01:07